III.NEMZETKÖZI HEGEDŰFESZTIVÁL
Törökszentmiklós

 

 PROGRAM

Márius 22. péntek 19 óra megnyitó:

Boldog István országgyűlési képviselő


Nyitóhangverseny Vivaldi Kamarazenekar
Kodály Z A.M.I Kodály-terme           
---------------------------------------
A versenyt a zeneiskola Kodály- termében  rendezzük

 

március 23. szombat 7.30. regisztráció


                                 8 .45 sorsolás
                               -
                                9.00 köszöntő -   Dr Juhász Enikő Törökszentmiklós város polgármestere.
                              
                                9.15 - 12.30 ig I. korcsoport versenye

I KORCSOPORT

9.15 - 12.30

Az első versenyző az I korcsoportban :

SOCIN KATARINA                                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.11.06.                            Boccherini: Menüett
                                                                                Kühler: D-dúr Koncert I.t.
Stevan Mokrajac Alsófokú Zeneiskola - Zenta
Tanára: Pletl Ákos


2002.Június 1-én és utána születettek
Kötelező anyag:


Handel: Gavotte (mindkét rész ismételve)

1. AUGUSTYN NATALIA                                              Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2003.02.14.                            O.Rieding: Zigeuner march Op.23. Nr. 2.
C. Bohm: Sarabande
Panstwowa Szkola Muzyczna I i II Stopnia, IM. Mieczyslawa Karlowicza W Mielcu - Mielec
Tanára: Maria Szela


Zongorakísérő: Slawomir Kusek

2. BEVIZ FRUZSINA                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2003.10.30.                            Gluck: Vidám tánc
Sugár R. : Tánc
Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola - Abony
Tanára: Szekeresné Berta Edit


Zongorakísérő: Nálhi Éva

3. BOGNÁR SZONJA                                         Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.10.                                  A. Vivaldi: a-moll Koncert I.t.
Dancla: Petitair varié
Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola - Abony
Tanára: Búzás Dóra


Zongorakísérő: Nálhi Éva

4.BURAI ZSOLT KEVIN                                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.08.26.                            Rieding: D-dúr hegedűverseny Op.36.
Küchler: D-dúr concertino III.t. Op.15.
Palotásy János Zeneiskola AMI - Jászberény
Tanára: Bernhardt Andrásné


Zongorakísérő: Varga Zsuzsanna

5. DEZSŐFFY KITTI                                             Szabadon választott műsora:
   Születési Idő: 2004.03.25.                           N. Paganini: Theme from” Vatches dance”
F. Küchler: G-dúr Concertino Op.11. III.t.
Kecskeméti Művészeti Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és AlapfokúMűvészetoktatási Intézmény, Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskolája - Kecskemét
Tanára: Goncsrova Natalja  Nyikolajevna
Zongorakísérő: Szűcsné Sátorhegyi Erzsébet

6. FARCAS CEZARA                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.02.17.                            A. Vivaldi: Concert Op.3.No.3.
O. Rieding: Mars Op.23.No.2.
Scoala Gimnaziala Augustin Maior - Szászrégen
Tanára: Márcus Doinita


Zorgorakísérő: Márcus Adriana Valentina                          

7. FEJÉR BOTOND                                              Szabadon választott műsora:
Születési Idő: 2003.01.30.                              Fr. Seitz: G-dúr Koncert I.t. Op.13.
                                                                                J. Fh. Rameau: Rigaudon
Művészeti Líceum - Marosvásárhely
Tanára: Oláh Mária


Zongorakísérő: Szőnyi Márta

8. FENYVESI DÓRA                                            Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2005.03.26.                            Szelényi: Dudaszó
Schubert: Német tánc
Rácz Aladár Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: Weisz József


Zongorakísérő: Miczinger Ilona

9. FODOR CSANÁD                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő:2003.08.21.                           Weiner-Fülep: Magyar népdal (A part alatt)
Weber: Vadászkórus
Kiskunhalasi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Kiskunhalas
Tanára: Molnár Eszter


Zongorakísérő: Litauszki Petra

10. FÓRIS ZSÓFIA                                              Szabadonválasztott műsora:
   Születési idő: 2003.04.26.                            Prokofjev: Orosz tánc
                                                                                Farkas Ferenc:  Három népdal
Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI - Székesfehérvár
Tanára: Sziklási Szilvia


Zongorakísérő: Vajda Szremkó Zsuzsanna

11. GLAVOSITS VILLŐ                                       Szabadon választott műsora:
Születési idő:2002.06.06.                                Dancla op. 123: Románc
                                                                                Gluck: Vidám Kartánc
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Szesztay Zsoltné
Zongorakísérő: Bojti Eszter

12. GYÖRGYFY BOGLÁRKA                            Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2003.09.11.                            G.B. Pegolesi: Siciliano
                              D. Steibelt: Uno Ballo
Balmazújvárosi Alapfokú Művészeti Iskola - Balmazújváros
Tanára: Györgyfiné Dimák Ágnes


Zongorakísérő: Bojti eszter

13. KECZELI-MÉSZÁROS ANNA                     Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.10.08.                            Pergolesi: Siciliano
                                                                                Ellerton: Tarantella
Kitaibel Pál Éltalános Iskola,Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény-Harkány
Tanára: Zavagyákné Dolgos Éva
Zongorakísérő: Agárdiné Hohmann Anette
_________________________________________________________________________
14. KOMJÁTHY KAMILLA                                Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2003.11.23.                            Mari: Ária régi stílusban
                                                                                Seitz: A malomban
Siklósi Közoktatási Intézmény, Zeneiskola - Siklós
Tanára: Zavagyákné Dolgos Éva


Zongorakísérő: Agárdiné Hohmann Anette

15. KOPEC MARTYNA                                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.12.05.                            D. Obijalska: Kot wlóczykij  ( cat csavargó)
N. Minko: Concerto  Op.14. Nr.19.
Panstwowa Szkola Muzyczna I i II Stopnia, IM. Mieczyslawa Karlowicza W Mielcu – Mielec
Tanára: Edyta Chlebowska


Zongorakísérő: Slawomir Kusek

16. KOVÁCS ESZTER                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.12.15.                            Purcell: Bourrée
                                                                                Rieding: h-moll Hegedűverseny III. t.
HVKI Zeneiskola Tagintézmény AMI - Heves
Tanára: Schild Evelin


Zongorakísérő: Dr. Kádár Imréné

17. KOVÁCS MARIETTA MÁRIA                   Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.09.28.                            Dancla op. 123: Ballada
                                                                                Schubert: Impromtu
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Szesztay Zsoltné


Zongorakísérő: Bojti Eszter

18. KOVÁCS SÁRA                                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.08.01.                            Dancla: Deuxiéme Solo
                                                                                Weiner: Rókatánc           
Király-König Péter Zeneiskola AMI - Szeged
Tanára: Gabnai Sarolta


Zongorakísérő: Paragi Balázs

19. LI SITE                                                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2007.09.12.                            Chinese music   ( a Jasmine )
Lan Tao Art School - Peking
Tanára: Mr. Huiwen Chen


Zongorakísérő: Mr. Zhongshi Zhang

20. MÁKSZEM FANNI                                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.10.23.                            F.Seitz: Concerto Nr.2. (G-dúr) III.t.
                                                                                Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek: 2, 3,
Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Jászárokszállás
Tanára: Pál Katalin


Zongorakísérő: Gaál Andrea

21. MALÁRIK ÁGNES                                       Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.11.12.                            Handel: Rondinella
                                                                                Szelényi: Legénytánc
Városi Zeneiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Pécel
Tanára: Váradiné Egri Anna


Zongorakísérő: Kocsis Anna

22. MISSURAI PÁLMA                                     Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2003.10.03.                            Fr. Seitz: Erdei malom
                                                                                Rieding: G-dúr Hegedűverseny III.t. Op.34.
Frederic Chopin Zeneiskola - Gödöllő
Tanára: Gálné Bagi Márta


Zongorakísérő: Ferenczy Beáta

23. NAGY MILÁN DORIÁN                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.06.25.                            G. Tartini: Sarabande
                                                                                Stanley: Allegretto Grazioso
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Hegedűsné Hernádi Éva
Zongorakísérő: Szentai Cecilia
_________________________________________________________________________

24. NING MA KE                                                Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2007.02.18.                            Vivaldi: a-moll Concerto i.t.
                                                                                Chinese music  ( Mayila )
Lan Tao Art School - Peking
Tanára: Mr. Huiwen Chen


Zongorakísérő: Mr. Zhongshi Zhang

25. OLÁH NOÉMI                                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.09.16.                            Rameau: Rigaudon
                                                                                Weiner-Fülep: Népdalcsokor
Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Miskolc
Tanára: Várhegyiné Gazda Emese


Zongorakísérő: Sárkány Éva

26. SOCIN KATARINA                                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.11.06.                            Boccherini: Menüett
                                                                                Kühler: D-dúr Koncert I.t.
Stevan Mokrajac Alsófokú Zeneiskola - Zenta
Tanára: Pletl Ákos


Zongorakísérő: Tót Bojnik Tímea

27. SUFLIARSKY SIMON                                  Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2005.04.04.                            S.Polonski: Bieloruská Národná Piesen
                                                                                V. Kalinikov: Zúravel
Základná Umelecká Svetozára Stracinu - Detva
Tanára.Roman Berky


Zongorakísérő: Andrea Lalíková

28. SZABÓ ANNA                                                         Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.04.12.                            Chédeville: Gavotte
                                                                                Küchler: D-dúr Concertino I.t.
Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola - Aszód
Tanára: Nagyné Kánya Andrea


Zongorakísérő: Bagi Annamária

29. SZABÓ CSENGE                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.09.12.                            Weber: Walzer
                                                                                Baklanova: Mazurka
Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola - Törökszentmiklós
Tanára: Mesterné Vadas Zsuzsa
Zongorakísérő: Papp Erzsébet

 

30. SZIKORA ADÉL                                            Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.06.05.                            Rieding: Nocturne
                                                                                Rieding: Gavotte Op.42.
Farkas Ferenc Zeneiskola AMI - Eger
Tanára: Bányi-Szarvas Márta


Zongorakísérő :Bajzáth Linda

31. SZISZ ZALÁN ATTILA                                 Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.11.25.                            Purcell: Bourrée
                                                                                Bartók: Cickom, cickom…
Rácz Aladár Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: Weisz József


Zongorakísérő: Miczinger Ilona

32. TÖRÖK ÁDÁM                                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2004.12.05.                            Haydn: Német tánc
                                                                                Szelényi: Verkli
Farkas Ferenc Zeneiskola AMI - Eger
Tanára: Császiné Deák Dorottya


Zongorakísérő: Kardos-Kovács Erika

33.TÖRÖK LILI ANNA                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.11.02.                Weber: Keringő
                                                                    Görög-Hegyi Szilvia: 3 magyar népdalfeldolgozás
Rácz Aladár Zeneiskola AMI - Budapest


Tanára: Görög-Hegyi Szilvia
Zongorakísérő: Miczinger Ilona

34. VARGA PETRA                                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2003.03.07.                            Purcell:Részlet az „Artúr király” c. operából
                                                                                Baklanova: Mazurka
Budapest XIII. Tankerülete Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: White Julianna
Zongorakísérő: Fritsche Zsuzsanna

 

     13.15 -15.45 ig II.korcsoport

2001. június 1. – 2002. május 31. között születettek

Kötelező anyag:


Rameau: Menüett (ismétléssel)

1. BECSKE DÓRA                                                Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001. 06.07.                           L.Shukailo: Passacaglia
                                                                                E. Jenkinson: Elves Dance
Viski Gyermek Művészeti Iskola - Visk
Tanára: Rózsa Katalin


Zongorakísérő: Fegykó Larisza

2. ECKET DORIANE                                            Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.08.13.                            A. Nolck: Dance hongroise Op. 196 Nr.5.
                                                                                J:S:Bach: a-moll Concert Nr.1.
Conservatoire de Sion - Sion
Tanára: Stefan Ruha


Zongorakísérő: Ócsainé Szikora Ilona

3. FÖLDHÁZI LILIEN                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.09.24.                            Weiner L: Repülj madár…
                                                                                                   Elvesztettem keszkendőmet…
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola - Hódmezővásárhely 
Tanára: Soós-Kirnyák Melinda


Zongorakísérő: Tótné Bereczki Marianna

4. HEVESI ADÉL                                                  Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002. 02.14.                           Weiner L.: Áll előttem egy…
                                                                                                     Fordulj vígan, koszorú…
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola – Hódmezővásárhely
Tanára: Soós-Kirnyák Melinda


Zongorakísérő: Tótné Bereczki Marianna

5. KOCZA GERGŐ                                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.05.03.                            O.Rieding: G-dúr Hegedűverseny II. III.t.
                                                                                A: Corelli: Allegretto     
Ádám Jenő Zeneiskola - Szolnok
Tanára: Gyurics György
Zongorakísérő: Bárdosné Ulviczki Györgyi

6. KOVÁCS LILLA                                                Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.12.27.                            A.Hasse: Két tánc
                                                                                Ober: Tambourin
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola - Hódmezővásárhely
Tanára: Soós-Kirnyák Melinda


Zongorakísérő: Tótné Bereczki Marianna

7. MAGYAR KATA                                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.07.04.                            William Reeve: Zwischer aktstück
                                                                                A.Vivaldi: G-dúr Koncert I.t.
Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Miskolc
Tanára: Hegedűsné Takács Katalin


Zongorakísérő: Sárkány Éva

8. MÁRKI ÁDÁM                                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő:2002.05.03.                             Seitz: G-dúr Koncert i.t.
                                                                                Rameau: Menüett
Király-könig Péter Zeneiskola AMI - Szeged
Tanára: Gabnai Sarolta


Zongorakisérő: Paragi Balázs

9. MARUSÁK ANNA                                         Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.10.27.                            Schubert: Impromtu
                                                                                Rieding: G-dúr Koncert I.t.
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Marosiné Bodnár Ildikó


Zongorakísérő: Mohácsiné Tőkés Tünde

10. MIHALCA IZABELLA ZINA                                   Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.12.05.                            A.Vivaldi: G-dúr Koncert I.t.
                                                                                Beethoven: Menüett
Plugor Sándor Művészeti Líceum - Sepsiszentgyörgy
Tanára: Karácsony  Gabriella


Zongorakísérő: Pavel Sina Mihaela

11. SZABÓ ESZTER                                            Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.02.05.                            Régi magyar táncok – Károlyi P. feldolgozása
                                                                                Kabalevszíj: Bohóc
B.A.Z. megyei Kodály Zoltán AMI - Kazincbarcika
Tanára: Mezei Gyula
Zongorakísérő: Marossy Éva

 

12.SZALKAI DEBÓRA                                        Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.02.12.                            A.Corelli: Largo  Affettuoso
                                                                                Seitz: G-dúr Koncert I.t.
Farkas Ferenc AMI – Dunakeszi
Tanára: Dobai Szabolcs


Zongorakísérő: Radnainé Puer Judit

13. SZOLNOKI EMESE                                       Szabadonválasztott műsora:
   Születési idő 2001.12.17.                             Bartók B.: Csillagok, csillagok…
                                                                                Komarovszkíj: A-dúr Koncert I.t.
Fazekas-Istvánffy Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Miskolc
Tanára: Várhegyiné Gazda Emese


Zongorakísérő: Sárkány Éva

14. TÉSIK LÁSZLÓ                                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.08.19.                            Komarovszkíj: A-dúr Koncert III.t.
                                                                                Portnoff: II. Orosz Fantázia
Király-König Péter Zeneiskola AMI - Szeged
Tanára: Tóthné Szegszárdy Bernadett


Zongorakísérő: Papp Ágnes

15. TÖRÖK ANNA BORBÁLA                         Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.05.30.                            Szelényi: Előjáték és Rondino
                                                                                A: Vivaldi: G-dúr Koncert I.t. Allegro
Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola - Abony
Tanára: Búzás Dóra


Zongorakísérő: Nálhi Éva

16. TUREK JOANNA                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.06.22.                            J.S: Bach: Gavotte
                                                                                A. Vivaldi: G-dúr Concert I.t.
Zespól Szkól Muzycznych Nr. 1. - Rzeszów
Tanára: Wojciech Wiazownicki


Zongorakísérő: Ewa Orawska

17. VOICULESCU ALEXANDRA                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2002.03.06.                            F.J.Gossec: Gavotte
                                                                                O. Rieding: D-dúr Concertíno I.t.
Plugor Sándor Művészeti Líceum - Sepsiszentgyörgy
Tanára: Benedek Károly
Zongorakísérő: Pavel Sina Mihaela

 

                                16.00-18.30.ig       III. KORCSOPORT


2000. június 1. – 2001. május 31. között születettek

Kötelező anyag:


Handel. Gavotte (csak az első rész van ismételve)

1. ANDREJCSIK JELLY                                        Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.02.11.                            Perlmann: Israeli concerto III.t.
                                                                                Rubinstein: Rokka
Szeged
Tanára: Baranyai Györgyné


Zongorakísérő: Sigmondné Erős Andrea

2. CZECHURA KORNELIA                                 Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.12.16.                            C. Böhm: Mazurka elegante Op. 366. Nr. 5.
                                                                                J. Raff: Cavatina Op.85.Nr.3.
Panstwowa Szkola Muzyczna I. i II. IM. Mieczyslawa Karlowicza - Mielec
Tanára: Maria Szela


Zongorakísérő: Slawomir Kusek

3. DANKÓ ÁDÁM                                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.12.28.                            Benda: Grave
                                                                                Kreisler: Siciliano és Rigaudon
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI – Debrecen
Tanára: Hegedűsné Hernádi Éva


Zongorakísérő: Szentai Cecilia

4. DOBÓ KOCSIS MÓNIKA                              Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.07.30.                            Mozart: Andante
                                                                                Bihari: Verbunkos
Rácz Aladár Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: Weisz József


Zongorakísérő: Miczinger Ilona

5. FARKASHÁZI ANNA                                     Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.09.03.                            Bihari: Verbunkos
                                                                                Rubinstein: Rokka
Farkas Ferenc AMI - Dunakeszi
Tanára: Dobai Szabolcs
Zongorakísérő: Radnainé Puer Judit

6. FORD MÓNIKA ELIZABETH                                   Szabadon választott műsora:
   Születési idő:2002.07.13.                             Hajdú: Scherzo
                                                                                Schumann: Dal
Rácz Aladár Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára:  Weisz József


Zongorakísérő:  Miczinger Ilona

7. LÁSZLÓ HANNA                                            Szabadon válsztott műsora:
   Születési idő: 2000.12.15.                            Sztojanov:  Bölcsődal
                                                                                Károlyi P. feld.: Régi magyar tánc
Rácz Aladár Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: Weisz József


Zongorakísérő: Miczinger Ilona

8. LAURÁN ANNA                                             Szabadon választott műsora:
   Születési idő:200.11.01.                               Schubert: Impromtu
                                                                                Komarovszkíj: A-dúr Koncert I.t.
Frederic Chopin Zeneiskola – Gödöllő
Tanára: Nagyné Kánya Andrea


Zongorakísérő: Ferenczy Beáta

9. PAP JEVGENIA                                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.01.05.                            C.Böhm: Perpetuum Mobile
                                                                                A. Dvorak: Humoresque
Viski Gyermek Művészeti Iskola - Visk
Tanára: Vákíj Okszána


Zongorakísérő: Fegykó Larisza

10. PAPP BENJAMIN MÁTÉ                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.04.06.                            Pergolesi: Siciliano
                                                                                Portnoff: Orosz Fantázia
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Hegedűsné Hernádi Éva
Zongorakísérő: Szentai Cecilia

 

 

 

 

11. SÁNTA VIKTÓRIA SZILVIA                                   Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.01.08.                            A.Komarovszkíj: „Variációk”
                                                                                Kodály Z.: Epigramma 5.
Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola - Gyál
Tanára: Németh Marina


Zongorakísérő: Hauser Antal

12. SZABÓ REBEKA                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.08.18.                            Veracini: Largo
                                                                                Weiner: Rókatánc           
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Hegedűsné Hernádi Éva


Zongorakísérő: Szentai Cecilia

13. SZATMÁRI JÁNOS                                      Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.06.04.                            Seitz: D-dúr Koncert I.t.
                                                                                Dancla: Variációk egy Bellini témára
Király-König Péter Zeneiskola AMI - Szeged
Tanára: Gabnai Sarolta


Zongorakísérő: Paragi Balázs

14. SZŐLLŐSI KATALIN                                    Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.11.10.                            Carl Böhm: Sarabande
                                                                                A.Komarovszkíj: e-moll Hegedüverseny I.t.
Művészeti Líceum - Marosvásárhely
Tanára: Szőnyi Zsuzsanna


Zongorakísérő: Szőnyi Márta

15. TICHITI NAIM                                              Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2001.01.10.                            Bériot: a-moll hegedűverseny I.t.
                                                                                Saint - Saens: Hattyú
Budapest XIII. Tankerülete Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: Jankó Katalin
Zongorakísérő: Savelieva Irena
_________________________________________________________________________

 


 ---------------------------------------------------------------------------------------

március 24 vasárnap   9.00-10

IV. KORCSOPORT


1999. június 1. – 2000. május 31. között születettek
Kötelező anyag:
Castrucci: Menüett (ismétléssel)

1. ARNÓTH ILDIKÓ                                  Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.02.12.                  Corelli: e-moll Szonáta III.-IV. t.
                                                                       Komarovszkíj: A-dúr Variáció
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, Zeneiskola AMI - Debrecen
Tanára: Marosiné Bodnár Ildikó


Zongorakísérő: Mohácsiné Tőkés Tünde

2.KERESZTURI ANTON                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1999.10.23.                  I. Shukailo: Allegro
                                                                       A. Gilin: Valtz
Viski Gyermek Művészeti Iskola - Visk
Tanára: Kereszturi József


Zongorakísérő: Kereszturi Tatyana

3. SIVADÓ ANNA                                     Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1999.06.22.                  Mozart: D-dúr Koncert I.t.
                                                                       Kreisler: Syncopation
Frederic Chopin Zeneiskola - Gödöllö
Tanára: Béres Ágota


Zongorakísérő: Ferenczy Beáta

4. SUNI VENLA                                          Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 2000.02.04.                  F.Kreisler: Siciliano és  Rigaudon
                                                                       Ch. De Beriot: a-moll Concerto
                                                                                                  Op. 104. Nr.9. I.t.
Riihimaki Music School - Riihimaki
Tanára: Palola Juhani


Zongorakísérő: Vilkki-Suni Páivi

5. VASS MÁRTON                                    Szabadon választott műsora:
   Születési idő:1999. 11.24.                  V. Monti: Csárdás
                                                                       A.Komarovszkíj: e.moll Koncert I.t. Nr.1.
Laurus Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Művészeti Szakképző Iskola -  Karcag
Tanára: Zbiskó Zoltán
Zongorakísérő: Kocsisné Halák Éva

 

                                10.15- 12.45 

V. KORCSOPORT
1998. junius 1. – 1999. május 31. között született tanulók.

Kötelező anyag:


                      Boyce: Matelotte (Csak a középrészben van ismétlés!)

1. AGÁRDI ANETTE                                  Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998.07.18.                  Paganini: Cantabile
                                                                       Kreisler-Pugnani: Preludium és Allegro


Siklósi Közortatási Intézmény, Zeneiskola - Siklós
Tanára: Zavagyákné Dolgos Éva
Zongorakísérő: Agárdiné Hohmann Anette

2. HALMÓCZKI SAROLTA                                  Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998.07.25.                  Pugnani-Kreisler: Tempo di minuetto
                                                                       Kabalevszkíj: C-dúr hegedűverseny I.t.
Frederic Chopin Zeneiskola - Gödöllő
Tanára: Gálné Bagi Márta


Zongorakísérő: Ferenczy Beáta

3. KISS BERNADETT                                 Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998. 06.20.                 L.W.Beethowen: Sonatina
                                                                       A. Vivaldi: a-moll Koncert III.t. Op.3.Nr.6.
Kiskunhalasi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Kiskunhalas
Tanára: Korponai Zsolt


Zongorakísérő: Litauszki Petra

4. MARI DOROTTYA                               Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1999.03.09.                Mozart: D-dúr”Adelaide” Koncert I.t.
                                                                       Wieniawski: Obertas Mazurka
Király-König Péter Zeneiskola AMI - Szeged
Tanára: Gabnai Sarolta


Zongorakísérő: Paragi Balázs

5. MÉSZÁROS CSONGOR                                  Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1999.01.07.                  Seitz: D-dúr Koncert III.t.
                                                                       Paganini: A-dúr Szonáta Téma variációval
Király-König Péter Zeneiskola AMI  - Szeged
Tanára: T. Borsós Krisztina
Zongorakísérő: Péterffy Gabriella

 

6. MÓCZÓ ÁRPÁD                                               Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1999.02.21.                  Massenet: Meditáció
                                                                       Beriot: a-moll koncert
Palotásy János Zeneiskola AMI - Jászberény
Tanára: Bernhardt Andrásné


Zongorakísérő: Varga Zsuzsanna

7. NAWOJSKA MAGDALENA               Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998.11.05.                  F. Kreisler: Preludium és Allegro
                                                                       Kabalevszkíj: C-dúr Koncert I.t. Op.48.
Zespól Szkól Muzycznych Nr.1. - Rzeszów
Tanára: Wojciech Wiazownicki


Zongorakísérő: Ewa Orawska

8. PÁSZTOR TERÉZ                                               Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1999. 03.01.                 Massenet: Meditáció
                                                                       Bach: a-moll hegedűverseny I.t.
Stevan Mokranjac Alsófokú Zeneiskola - Zenta
Tanára: Pletl Ákos


Zongorakísérő: Tót Bojnik Tímea

9. SUNI LAURI                                           Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998. 08.07.                 Bach: a-moll Koncert I.t.
                                                                       E. Severn: Polish Dance
Riihimaki Music School - Riihimaki
Tanára: Palola Juhani


Zongorakísérő: Vilkki-Suni Paivi

10. TAJNAFŐI LILLA                                Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998.06.17.                  CH. Dancla: Deuxiéme Solo
                                                                       Massenet: Thais Meditation
Ujpesti Erkel Gyula Zeneiskola AMI - Budapest
Tanára: Skripeczky Istvánné


Zongorakísérő: Szirtes László

11. ZSÓTÉR ZITA                                       Szabadon választott műsora:
   Születési idő: 1998.10.16.                  Handel: F-dúr Szonáta
                                                                       Beriot: a-moll Koncert III.t.
Király-König Péter Zeneiskola AMI - Szeged
Tanára: Gabnai Sarolta
Zongorakísérő: Paragi Balázs

 

 

14.30  GÁLAHANGVERSENY, EREDMÉNYHÍRDETÉS

 

Szállás és étkezés megrendelő lap:

Letöltés

Korcsoportok:

  1. korcsoport: a 2002. június 1-én és utána születettek,

  2. korcsoport: a 2001. június 1. - 2002. május 31. között,

  3. korcsoport: a 2000. június 1. – 2001. május 31. között,

  4. korcsoport: az 1999. június 1. – 2000. május 31. között,

  5. korcsoport: az 1998. június 1. – 1999. május 31. között született tanulók.

 

A fesztivál anyaga:

1 kötelező és 2 szabadon választott mű.
A szabadon választott művek lehetnek előadási darabok, koncert saroktétel, szonáta lassú-gyors tétel.
Ugyanazon mű lassú-gyors tétele 1 műnek felel meg.
A megadott játékidő a teljes műsoridőt tartalmazza, a kötelező és szabadon választott darabokat együttvéve.
Követelmény: a résztvevőknek műsorukat kotta nélkül kell játszani.

A Fesztiválon csak EREDETI kiadású kottakiadványok használhatóak.

A verseny időpontja : 2013. március 23.- 24 / szombat- vasárnap /

 
Iskolánként 10 tanuló, ezen belül korcsoportonként 3 növendék nevezhető.

A teljes játékidő minimális túllépése engedélyezett..

A verseny nevezési díja 2500 ft./növendék, ami nem tartalmazza a szállás és étkezés költségét.

I. korcsoport


Kötelező darab: Händel: Gavotte / mindkét rész ismételve /
/ Dénes-Réger-Német: Hegedű ABC 153. /

+ 2 szabadon választott mű
Teljes játékidő: 6 perc

II. korcsoport


Kötelező darab: Rameau: Menüett / ismétléssel /
/ Zaharina: Előadási darabok gyűjteménye /

+ 2 szabadon választott mű
                                                                                        Teljes játékidő: 7 perc

 

III. korcsoport

  1.                  Kötelező darab: Händel: Gavotte / csak 1. rész ismételve! /

                                                / Régi mesterek művei III. /

+ 2 szabadon választott mű
Teljes játékidő: 8 perc
IV. korcsoport             

  1.                  Kötelező darab: Castrucci: Menüett / ismétléssel /

                                                / Lányi-Lenkei-Mező: Előadási darabok II. /

+ 2 szabadon választott mű
Teljes játékidő: 10 perc

 

V. korcsoport
                   Kötelező darab: Boyce: Matelotte / Csak a középrészben ismétlés! /
/ Régi mesterek művei II. /
+ 2 szabadon választott mű
Teljes játékidő: 12 perc